FITS 2016. Programul zilei de joi 16 iunie


FITS 2016. Programul zilei de joi 16 iunie
Loading Map....


Data: 16/06/2016
Ora: 9:30 AM - 11:59 PM
Locatia: - LOCATII MULTIPLE Sibiu -


Adauga in Google Calendar


Programul zilei de joi 16 iunie

09:30
UNDE ARE LOC: Hotel Ibis – Sala Turandot
FESTIVALURILE ÎN SECOLUL 21. CUM LE ORGANIZĂM, CUM LE FINANȚĂM, CUI SE ADRESEAZĂ?
Nelson Fernandez în dialog cu Wesley Enoch, József Kardos, Tisa Ho, Yi-Wei Keng
EVENIMENT ÎN CADRUL BURSEI DE SPECTACOLE
 GBR-AUS-HUN-HKG-TWN / ATELIER /
2H30MIN

10:00
UNDE ARE LOC: Casa de Cultură a Studenților – Sala albastră
MEYERHOLD’S BIOMECHANICS
Elena Kuzina
ST. PETERSBURG STATE THEATRE ARTS ACADEMY
 RUS / ATELIER / 3H

10:00
UNDE ARE LOC: Biblioteca Astra – Sala festivă
WORKSHOP MASTERCLASS cu Eugenio Barba
ODIN TEATRET
 DNK / ATELIER / 2H

10:00
UNDE ARE LOC: Sala Virgil Flonda – ULBS
TANGO ARGENTINIAN cu Eugenia Usandivaras & Leo Calvelli
 ARG / ATELIER / 1H30MIN

10:00
UNDE ARE LOC: Piața Mare
ATELIER DE CIRC PENTRU COPII
++ MALLE BALLE CIRCUS WORKSHOP
MALABARISTA ENTERTAINMENT
 NLD / CIRC / 4H

11:00
UNDE ARE LOC: Librăria Habitus
GEORGE BANU ÎN DIALOG CU EVGENY MIRONOV
 RUS / CONFERINȚE ȘI SEMINARII /
1H30MIN

13:00
UNDE ARE LOC: Librăria Habitus
„ALEXA VISARION SAU DESTINUL VOCAŢIEI”
Ediţie coordonată de Elena Saulea
EDITURA JUNIMEA, 2015
 ROU / CARTE / 1H

13:00
UNDE ARE LOC: Casa Teutsch – Curtea interioară
CĂLĂTORII IMAGINARE
++ STILL JOURNEYS
MÉLIMÉLO & CIE.
ACCES ÎN CORT PENTRU 1-4 PERS.
(RECOMANDAT COPIILOR PESTE 7 ANI, ÎNSOȚIȚI DE CEL PUȚIN UN ADULT)
 BEL / TEATRU / 2H

14:00
UNDE ARE LOC: Hotel Ibis – Sala Turandot
TEATRE DE SUCCES ŞI PROIECTELE LOR
Octavian Saiu în dialog cu Minako Naito
EVENIMENT ÎN CADRUL BURSEI DE SPECTACOLE
 JPN / CONFERINȚE ȘI SEMINARII / 1H

14:00
UNDE ARE LOC: CJPCT ,,Cindrelul – Junii” Sibiu
MEETING AND CLASSES WITH CHOREOGRAPHERS
cu Brenda Angiel
EVENIMENT ÎN CADRUL
BURSEI DE SPECTACOLE
 ARG / ATELIER / 1H30MIN

14:00
UNDE ARE LOC: Atrium Café
CONVERSAȚII CULTURALE cu Noel Witts
EVENIMENT ÎN CADRUL BURSEI DE SPECTACOLE
 CONFERINȚE ȘI SEMINARII / 1H30MIN

14:00
UNDE ARE LOC: Librăria Humanitas
DECONECTAT
++ DISCONNECT de Anupama Chandrasekhar
Traducere de Anca Bărbulescu
Regia: Bogdan Sărătean
Invitat: Anca Bărbulescu
Eveniment moderat de Cătălin Ştefănescu
 ROU / SPECTACOLE-LECTURĂ / 1H30MIN

16:00
UNDE ARE LOC: Librăria Humanitas
TEATRUL ŞI DRAMA PENTRU PUBLICUL TÂNĂR
cu Emile Lansman, Stanislas Cotton, Stéphanie Mangez, Julie Annen, Simon Boulerice, Alba Simina Stanciu
 BEL-CHE-CAN-ROU / CONFERINŢE ŞI SEMINARII / 2H

16:00
UNDE ARE LOC: Librăria Habitus
GEORGE BANU ÎN DIALOG CU EUGENIO BARBA
 ITA / CONFERINŢE ŞI SEMINARII / 1H

16:00
UNDE ARE LOC: Librăria Habitus
THE COUNTRY WHERE TREES FLY. EUGENIO BARBA AND THE DAYS OF ODIN (2015)
Regia: Jacopo Quadri, Davide Barletti
Invitați: Eugenio Barba, George Banu
 ITA / FILM DOCUMENTAR / 1H

16:00
UNDE ARE LOC: Teatrul Naţional „Radu Stanca”
PAT MATRIMONIAL
++ KING SIZE
Regia: Christoph Marthaler
THÉÂTRE DE VIDY, LAUSANNE
 CHE / TEATRU / 1H20MIN
TRADUCERE ÎN LIMBILE ROMÂNĂ ȘI ENGLEZĂ
PREŢ BILETE: 40 LEI; 30 LEI

16:00
UNDE ARE LOC: Teatrul Gong – Sala parter
IDOLUL ȘI ION ANAPODA
++ THE IDOL AND UPSIDE-DOWN JOHN
de George Mihail Zamfirescu
Regia: Mariana Cămărășan şi Toma Dănilă
ARCUB & ASOCIAŢIA GOONG
 ROU / TEATRU / 2H (CU PAUZĂ)
TRADUCERE ÎN LIMBA ENGLEZĂ
PREȚ BILETE: 25 LEI

16:30
UNDE ARE LOC: Casa Teutsch – Curtea interioară
CĂLĂTORII IMAGINARE
++ STILL JOURNEYS
MÉLIMÉLO & CIE.
ACCES ÎN CORT PENTRU 1-4 PERS.
(RECOMANDAT COPIILOR PESTE 7 ANI, ÎNSOȚIȚI DE CEL PUȚIN UN ADULT)
 BEL / TEATRU / 2H

17:00
UNDE ARE LOC: Biserica Romano-Catolică
FADO, DRAGOSTEA MEA
++ EMBALO – FADO WORLD TOUR
LIANA
 PRT / MUZICĂ / 1H
PREȚ BILETE: 15 LEI

17:15
UNDE ARE LOC: Piața Mică
FANFARA DE LA COZMEȘTI
++ THE BRASS BAND FROM COZMEŞTI
 ROU / MUZICĂ / 45MIN

18:00
UNDE ARE LOC: Fabrica de Cultură
DIN PROFUNZIMILE INDIEI
++ WITHIN
Coregrafia: Aditi Mangaldas
ADITI MANDALGAS DANCE COMPANY – THE DRISHTIKON DANCE FOUNDATION
 IND / DANS / 1H40MIN (CU PAUZĂ)
NERECOMANDAT CELOR

18:00
UNDE ARE LOC: Pietonala Nicolae Bălcescu
O ORCHESTRĂ FABULOASĂ
++ NEITHER SNOUT NOR TRUMPET
PIGSWANA ORCHESTRA
 FRA / MUZICĂ / 30MIN

18:00
UNDE ARE LOC: Piața Mică
,,VAGABONZI” PRIN LUMEA MUZICII
++ VAGABAND SHOW VAGABAND
 ITA / MUZICĂ / 30MIN

18:30
UNDE ARE LOC: Pietonala Nicolae Bălcescu
ÎN SUNET DE CIMPOAIE
++ PIPES & DRUMS FROM MALTA
MARSA SCOUTS PIPES & DRUMS
MLT / MUZICĂ / 30MIN

18:30
UNDE ARE LOC: Piața Mică
AGĂŢAŢI DE-O BARĂ
++ KINEMATOS
MANOAMANO CIRCO
 ARG / CIRC / 40MIN

19:00
UNDE ARE LOC: Pietonala Nicolae Bălcescu
SUFLET DE STATUIE
++ SOUL OF A STATUE
TEATRUL VOSTRU
 ROU / TEATRU / 1H

19:30
UNDE ARE LOC: Piața Mică
O ORCHESTRĂ FABULOASĂ
++ NEITHER SNOUT NOR TRUMPET
PIGSWANA ORCHESTRA
 FRA / MUZICĂ / 30MIN

20:00
UNDE ARE LOC: Biserica Ursulinelor
GOSPEL TOUR 2016
LONDON AFRICAN GOSPEL CHOIR
 GBR / MUZICĂ / 1H
PREŢ BILETE: 15 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Redal Expo (BRD Scena 9)
FARMECUL ADÂNC AL RUSIEI
++ SHUKSHIN’S STORIES
Regia: Alvis Hermanis
STATE THEATRE OF NATIONS
 RUS / TEATRU / 3H (CU PAUZĂ)
TRADUCERE ÎN LIMBILE ROMÂNĂ ȘI ENGLEZĂ
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 16 ANI
PREŢ BILETE: 40 LEI; 30 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Filarmonica de Stat (Thalia)
VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ
++ A MIDSUMMER NIGHT’S DREAM de William Shakespeare
Regia: Tim Robbins
THE ACTORS’ GANG / TIM ROBBINS
 USA / TEATRU / 2H40MIN (CU PAUZĂ)
TRADUCERE ÎN LIMBA ROMÂNĂ
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 12 ANI
PREŢ BILETE: 40 LEI; 10 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Teatrul Gong – Sala parter
IDOLUL ȘI ION ANAPODA
++ THE IDOL AND UPSIDE-DOWN JOHN de George Mihail Zamfirescu
Regia: Mariana Cămărășan şi Toma Dănilă
ARCUB & ASOCIAŢIA GOONG
 ROU / TEATRU / 2H (CU PAUZĂ)
TRADUCERE ÎN LIMBA ENGLEZĂ
PREȚ BILETE: 25 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Teatrul Gong – Sala etaj
UN CUPLU DE ROMÂNI AMĂRÂȚI VORBITORI DE POLONĂ
++ A COUPLE OF POOR, POLISH-SPEAKING ROMANIANS după Dorota Maslovska
Regia: Desislava Shpatova
NEW BULGARIAN UNIVERSITY
 BUL / TEATRU / 1H40MIN
TRADUCERE ÎN LIMBA ENGLEZĂ
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 12 ANI
PREȚ BILETE: 15 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Catedrala Evanghelică Sibiu – Ferula
CĂPITANUL NOE ȘI A SA GRĂDINĂ ZOOLOGICĂ PLUTITOARE
++ CAPTAIN NOAH AND HIS FLOATING ZOO
JUGENDCHOR DER EVANGELISCHE STADTPFARRGEMEINDE HERMANNSTADT
 ROU / MUZICĂ / 30MIN
PREŢ BILETE: 5 LEI

20:00
UNDE ARE LOC: Pietonala Nicolae Bălcescu
FANFARA DE LA COZMEȘTI
++ THE BRASS BAND FROM COZMEŞTI
 ROU / MUZICĂ / 45MIN

20:00
UNDE ARE LOC: Piața Mică
ÎN SUNET DE CIMPOAIE
++ PIPES & DRUMS FROM MALTA
MARSA SCOUTS PIPES & DRUMS
MLT / MUZICĂ / 45MIN

20:45
UNDE ARE LOC: Pietonala Nicolae Bălcescu
,,VAGABONZI” PRIN LUMEA MUZICII
++ VAGABAND SHOW VAGABAND
 ITA / MUZICĂ / 45MIN

20:45
UNDE ARE LOC: Piața Mică
AGĂŢAŢI DE-O BARĂ
++ KINEMATOS
MANOAMANO CIRCO
 ARG / CIRC / 40MIN

21:00
UNDE ARE LOC: Biserica fortificată Cisnădioara
MEMORIE DEVASTATOARE
++ MEMORIA
Regia: Eugenio Barba
ODIN TEATRET
 DNK / TEATRU / 1H05MIN
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 12 ANI
PREŢ BILETE: 40 LEI

21:30
UNDE ARE LOC: Fabrica de Cultură
METAMORFOZE
++ METAMORPHOSIS după Ovidiu
Regia: Silviu Purcărete
TEATRUL NAŢIONAL „RADU STANCA” SIBIU
 ROU / TEATRU / 1H40MIN
PREŢ BILETE: 30 LEI

21:30
UNDE ARE LOC: Piaţa Mică
FATA CU PANTOFI ROŞII
++ ERICA’S DREAM
CIE. BIVOUAC
 FRA / CIRC / 50MIN

22:00
UNDE ARE LOC: Colegiul Naţional „Octavian Goga” – Sala de sport
MARMURĂ
++ MARBLES de Iosif Brodski
Regia: Yury Kordonsky
TEATRUL L.S. BULANDRA
 ROU / TEATRU / 1H25MIN
TRADUCERE ÎN LIMBA ENGLEZĂ
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 14 ANI
PREŢ BILETE: 40 LEI; 30 LEI

23:00
UNDE ARE LOC: CAVAS
G.A.ME
Regia: Györgyjakab Eniko
UNIVERSITATEA „BABEȘ-BOLYAI” CLUJNAPOC- SECŢIA MAGHIARĂ
 ROU / TEATRU / 50MIN
SPECTACOL NERECOMANDAT CELOR SUB 12 ANI
PREŢ BILETE: 15 LEI

fits_7

 

Festivalul International de Teatru Sibiu, fits, sibiu, teatru